CKB truck tour Proměny života

Tak a je to za námi. Včera v sobotu 26. srpna jsme odehráli náš poslední koncert v rámci turné Proměny života. Tento projekt, vymyšlený a realizovaný brněnskou kapelou CK band (a inspirovaný názvem jejich posledního alba), by klidně mohl aspirovat na Nobelovu cenu v kategorii Rocková muzika (kdyby ovšem nějaká taková byla 🙂 .
Nápad sám o sobě – tj. přeměnit návěs kamionu v pódium a cestovat s ním po republice od města k městu a předvádět lidem rockovou muziku, ke které by se jinak neměli šanci dostat, sice není úplně originální, ale realizace a provedení určitě ano. Jak mix žánrů, napříč celým rockovým spektrem, tak výběr lokalit a promíchání kapel se nakonec ukázalo být velice sofistikovaným systémem, který byl přínosný pro obě strany – jak pro kapely samotné, tak pro publikum. Pokud totiž pražská kapela místo v Praze hraje v Chebu, Příbrami nebo v moravské vesničce, a naopak kapela z moravského městečka zavítá třeba do Hříměždic, Plzně nebo do Krušných hor, najednou tu máme čistý stůl, kde nejsou žádné předem rozdané karty. Všichni začínají od začátku. Jak kapela, která si musí publikum získat, tak posluchači, na kterých spočívá ten úkol pro ně neznámou hudbu přijmout a vstřebat. A v tom je, podle mého, zdaleka největší přínos celého projektu Proměny života – rozšiřovat povědomí o rozmanitých rockových žánrech svým vlastním originálním způsobem, na hony vzdáleným mainstreamovému proudu, který většinou semele a převálcuje tyhle zárodky dobré muziky už v jejich počátku.
Ale abych byl konkrétní – náš velký dík patří v první řadě Česlavu Koryčanovi a muzikantům z CK bandu, za tento skvěle vymyšlený a realizovaný projekt, organizátorce Janě Matulové, neúnavně dohlížející na každý koncert, zvukaři, který trávil někahodinovou „šichtu“ pobíháním po placu s notebookem v ruce, a taky řidičovi trucku, který se v pohodě s kamionem dokázal dostat i na místa, kam by se zvláštní agenti museli slaňovat z helikoptéry :-).
A samozřejmě – dík největší patří všem vám, co jste neváhali, přišli na koncert za dobrou muzikou a třeba i nějakou tu kačku utratili za vstupné. My osobně děkujeme publiku v Radešíně, Příbrami a v Kujalově lomu – byli jste skvělí a vytvořili jste nám báječnou atmosféru pro hraní, takže jsme i my dali do vystoupení všechno co v nás bylo. Stálo to za to, a těšíme se, že Proměny života se příští léto opět probudí k životu a budou znova rozdávat plnými hrstmi dobrou muziku po českých a moravských zemích. Ať žije rokenrol!